Rezultatele TIC


TIC, Editia 5, 2-3 aprilie 2016

A 5-a ediție a competiției Trofeul Internațional de Escaladă pentru copii Carpatic s-a incheiat. Multumim concurenților, echipelor lor și ne scoatem pălăria în fața voluntarilor ce ne-au ajutat să ducem la bun sfârșit evenimentul.

Mii de mulțumiri și sponsorilor: ZuMont, Zizin, Pizza Fizza și Xerox.ZuMont logo logo-zizinlogo xeroxlogo pizza fizza PNG

Rezultate TIC 2016 results

Carpatic International Trophy

7-9 y.o. girls

Place Surname Name No. Country Bouldering Lead Points
1 Slavova Delyana 6 Bulgaria 100 80 180
2 Mijatovic Iva 14 Serbia 51 100 151
3 Dimitrova Radina 5 Bulgaria 80 51 131
4 Barova Petra 2 Bulgaria 43 80 123
5 Moise Iulia 10 Romania 65 47 112
6 Panzaru Ana Maria 4 Romania 55 55 110
7 Dimitrova Polina 3 Bulgaria 47 43 90
8 Vornehm Lara 9 Romania 40 40 80
9 Józsi Bianca 8 Romania 34 37 71
10 Belean Denisa 33 Romania 37 34 71
11 Breban Alesia 38  Romania  – 31 31

7-9 y.o. boys

Place Surname Name No. Country Bouldering Lead Points
1 Diatlov  Tymur 27 Ucraina 100 80 180
2 Savu Lucian 23 Romania 55 100 155
3 Angelov Nikolay 28 Bulgaria 80 55 135
4 Tintea Tiberiu 22 Romania 51 65 116
4 Kirov Boyan 26 Bulgaria 65 51 116
6 Janevski Matija 25 Serbia 47 47 94
7 Bonev Petar 29 Bulgaria 43 40 83
8 Borcea Tudor 24 Romania 34 43 77
9 Stefan Teodor 54 Romania 37 37 74
10 Hristanov Iliya 19 Bulgaria 40 31 71
11 Bonev Vladimir 16 Bulgaria 22 28 50
12 Breban Victor 17 Romania 25 18 43
13 Shaparets Platon 15 Ucraina 20 22 42
14 Soma Ferencz 20 Romania 18 20 38
15 Belean Radu 18 Romania 16 16 32
16 Bucsa Sorin 47 Romania 31 34 65
17 Muntean Andrei 55 Romania 28 25 53

10-11 y.o. girls

Place Surname Name No. Country Bouldering Lead Points
1 Totkova Aleksandra 42 Bulgaria 100 100 200
2 Marjanović Milica 40 Serbia 80 80 160
3 Seleznova Anastasiia 41 Ucraina 65 80 145
4 Ioo Maya 7 Romania 55 80 135
5 Hristanova Yoana 36 Bulgaria 51 80 131
6 Savu Andreea 31 Romania 47 80 127
7 Mandryk Varvara 43 Ucraina 43 43 86
8 Lupu Ileana 32 Romania 40 40 80
9 Vulpe Teodora 35 Romania 37 37 74
10 Vantoia Estera 34 Romania 34 34 68
11 Kolumban Eliza 49 Romania  –  –  –

10-11 y.o. boys

Place Surname Name No. Country Bouldering Lead Points
1 Rapa Darius Andrei 44 Romania 100 65 165
1 Kirov Slav 59 Bulgaria 65 100 165
3 Rusev Nikolay 51 Bulgaria 80 80 160
4 Atanasov Nikola 58 Bulgaria 55 55 110
5 Lazar Cibici 12 Serbia 51 40 91
6 Mihaescu Andrei 45 Romania 43 47 90
7 Yeliko Lubojevic 13 Serbia 37 51 88
8 Stranski Dimitar 53 Bulgaria 47 37 84
9 Tartakovskyi Lev 57 Ucraina 40 43 83
10 Shaparets Anatolii 52 Ucraina 34 34 68
11 Belean Nicusor 46 Romania 31 31 62
12 Raita Gabriel 71 Romania 31 28 59
13 Vatoia Emmanuel 85 Romania 26 25 51

12-13 y.o. girls

Place Surname Name No. Country Bouldering Lead Points
1 Nedyalkova Yoanna 62 Bulgaria 100 80 180
2 Dudau Ariana 60 Romania 65 100 165
3 Zholobko Yelyzaveta 66 Ucraina 80 47 127
4 Simeonova Magdalena 63 Bulgaria 55 65 120
5 Desislava Dimova 67 Bulgaria 51 51 102
6 Petrušić Ivona 64 Serbia 43 55 98
7 Desislava Stoyanova 68 Bulgaria 47 43 90
8 Dobrescu Mateia 61 Romania 40 40 80

12-13 y.o. boys

Place Surname Name No. Country Bouldering Lead Points
1 Rapa Cristian 78 Romania 100 80 180
1 Uroumov Hristo 81 Bulgaria 80 100 180
3 Bonev Ivan  Petrov 74 Bulgaria 65 80 145
4 Mihaylov Yoan 76 Bulgaria 55 80 135
5 Bachvarov Momchil 82 Bulgaria 51 51 102
6 Lalev Georgi 83 Bulgaria 47 47 94
7 Veselić Igor 77 Serbia 43 43 86
8 Drachenko Mykhailo 79 Ucraina 40 40 80
9 Knežević Matej 73 Serbia 34 37 71
10 Ilie Mihai 84 Romania 37 28 65
10 Bucur Andrei 70 Romania 31 34 65
12 Tudosa Toma 72 Romania 28 31 59


TIC, Editia 4, 4-5 aprilie 2015

A 4-a ediție a competiției Trofeul Internațional de Escaladă pentru copii Carpatic s-a incheiat. Multumim concurenților, echipelor lor și ne scoatem pălăria în fața zecilor de voluntari ce ne-au ajutat să ducem la bun sfârșit evenimentul.

Mii de mulțumiri și sponsorilor: Himalaya, Zizin, Alpin Expe, Climbing Shop, Decathlon și Fundația pentru Tineret a Municipiului București.

Rezultate TIC 2015 results

Carpatic International Trophy

7-9 y.o. girls

Name No. Speed Boulder Difficulty Total
Slavova Delyana 8 100 100 80 280
Savu Andreea 11 55 90 65 210
Lupu Ileana 58 0 65 100 165
Vulpe Teodora 63 65 40 51 165
Musi Alexandra 24 51 47 40 138
Varvaroi Clara 75 47 51 28 126
Predescu Ana 60 37 31 43 111
Ionescu Mara Ioana 74 40 0 34 74
Barova Petra 17 37 0 28 65

7-9 y.o. boys

Name No. Speed Boulder Difficulty Total
Rusev Nikolay 38 80 100 100 280
Angelov Nikolay 44 100 55 65 220
Rapa Darius Andrei 50 28 80 80 180
Kirov Boyan 18 65 47 47 159
Mihaescu Andrei 51 34 65 51 150
Savu Lucian 13 40 51 37 125
Vornehm Nevio 2 26 42 55 124
Borcea Tudor 25 51 28 43 122
Zaharia Alexandru 52 47 40 34 121
Tintea Tiberiu 12 55 37 22 114
Bonev Petar 52 47 40 34 121
Garbyrov Gabriel 68 37 31 28 96
Bulf Victor 67 26 20 43 89
Burtel Sebastian 65 26 22 22 70
Panzaru Horia 61 31 28 28 87
Janevski Matija 41 26 0 0 26

10-11 y.o. girls

Name No. Speed Boulder Difficulty Total
Totkova Aleksandra 39 100 80 100 280
Simeonova Magdalena 45 80 100 65 245
Nedyalkova Yoanna 29 65 55 80 200
Dudau Ariana 55 55 65 55 175
Seleznova Anastasiia 32 51 51 51 153
Chelaru Alexandra 76 47 47 47 141

10-11 y.o. boys

Name No. Speed Boulder Difficulty Total
Kirov Slav 20 100 80 100 280
Bonev Ivan Petrov 30 80 100 80 260
Atanasov Nikola 40 47 65 65 177
Zolotarev Yevgen 33 65 47 55 155
Stranski Dimitar 47 51 55 47 153
Ilchyshyn Hruhorii 34 55 40 51 146
Moldovan Rares 27 40 31 40 111
Bucur Andrei 26 37 37 34 108
Spasov Kalin 21 31 0 31 62

12-13 y.o. girls

Name No. Speed Boulder Difficulty Total
Trifu Adelaida 54 55 80 80 265
Trifu Amelia 45 80 100 65 215
Popescu Dor Medina 14 100 47 65 212
Gladka Sofiia 35 80 55 55 190
Desislava Dimova 9 51 65 51 167
Szabo Dorottya 3 43 51 51 145
Desislava Stoyanova 10 47 43 43 133
Petručić Ivona 42 43 0 40 83
Marcu Sarah 73 43 0 0 43

12-13 y.o. boys

Name No. Speed Boulder Difficulty Total
Micev Mate 23 100 100 80 280
Rapa Cristian 57 55 80 100 235
Uroumov Hristo 88 80 65 65 210
Asieko-Nkili Andrii 37 65 55 47 167
Olah Andrei 4 43 51 51 145
Yakovliev Maksym 36 51 43 141
Popescu Rares 56 40 43 55 138
Nikolov Yordan 49 37 40 31 102
Moise Razvan 5 31 34 31 96
Garbov Lachezar 48 28 0 31 59

Balkanic Bouldering Championship

7-9 y.o. girls

Place Name No. Country
1 Slavova Delyana 8 Bulgaria
2 Savu Andreea 11 Romania
3 Lupu Ileana 58 Romania
4 Dimitrova Radina 7 Bulgaria
5 Varvaroi Clara 75 Romania
6 Panzaru Alexandra 62 Romania
6 Musi Alexandra 24 Romania
8 Vulpe Teodora 63 Romania
9 Stoica Andra 59 Romania
9 Vornehm Lara 1 Romania
11 Predescu Ana 60 Romania

7-9 y.o. boys

Place Name No. Country
1 Rusev Nikolay 38 Bulgaria
2 Rapa Darius Andrei 50 Romania
3 Mihaescu Andrei 51 Romania
4 Angelov Nikolay 44 Bulgaria
5 Savu Lucian 13 Romania
6 Kirov Boyan 18 Bulgaria
7 Vornehm Nevio 2 Romania
8 Zaharia Alexandru 52 Romania
9 Tintea Tiberiu 12 Romania
10 Bonev Petar 19 Bulgaria
11 Garbyrov Gabriel 68 Romania
12 Borcea Tudor 25 Romania
12 Panzaru Horia 69 Romania
14 Stefan Teodor 66 Romania
15 Burtel Sebastian 65 Romania
16 Bulf Victor 67 Romania
N/A Janevski Matija 42 Serbia

10-11 y.o. girls

Place Name No. Country
1 Simeonova Magdalena 45 Bulgaria
2 Totkova Aleksandra 39 Bulgaria
3 Dudau Ariana 55 Romania
4 Nedyalkova Yoanna 29 Bulgaria
6 Chelaru Alexandra 76 Romania
7 Marcu Sarah 73 Romania

10-11 y.o. boys

Place Name No. Country
1 Bonev Ivan  Petrov 30 Bulgaria
2 Kirov Slav 20 Bulgaria
3 Atanasov Nikola 40 Bulgaria
4 Stranski Dimitar 47 Bulgaria
5 Georgiev Preslav 46 Bulgaria
7 Teodorescu Costin 72 Romania
9 Bucur Andrei 26 Romania
10 Stoica Alexandru 70 Romania
11 Moldovan Rares 27 Romania

12-13 y.o.  girls

Place Name No Counry
1 Trifu Adelaida 53 Romania
2 Trifu Amelia 54 Romania
3 Desislava Dimova 9 Bulgaria
5 Szabo Dorottya 3 Romania
6 Popescu Dor Medina 14 Romania
7 Desislava Stoyanova 10 Bulgaria

12-13 y.o. boys

Place Name No Counry
1 Micev Matej 23 Bulgaria
2 Rapa Cristian 57 Romania
3 Uroumov Hristo 22 Bulgaria
5 Olah Andrei 4 Romania
7 Popescu Rares 56 Romania
8 Nikolov Yordan 49 Bulgaria
9 Ilie Mihai 77 Romania
10 Moise Razvan 5 Romania
10 Ion Filip 78 Romania
10 Lalev Georgi Lubomirov 31 Bulgaria

Campionatul Național de Bouldering

7-9 y.o. fete

Loc Nr. Nume Țară
2 11 Savu Andreea Romania
3 58 Lupu Ileana Romania
5 75 Varvaroi Clara Romania
6 62 Panzaru Alexandra Romania
6 24 Musi Alexandra Romania
8 63 Vulpe Teodora Romania
9 59 Stoica Andra Romania
9 1 Vornehm Lara Romania
11 60 Predescu Ana Romania

7-9 y.o. băieți

Loc Nr Nume Țară
2 50 Rapa Darius Andrei Romania
3 51 Mihaescu Andrei Romania
5 13 Savu Lucian Romania
7 2 Vornehm Nevio Romania
8 52 Zaharia Alexandru Romania
9 12 Tintea Tiberiu Romania
11 68 Garbyrov Gabriel Romania
12 25 Borcea Tudor Romania
12 69 Panzaru Horia Romania
14 66 Stefan Teodor Romania
15 65 Burtel Sebastian Romania
16 67 Bulf Victor Romania

10-11 y.o. fete

Loc Nr. Nume Țară
3 55 Dudau Ariana Romania
6 76 Chelaru Alexandra Romania
7 73 Marcu Sarah Romania

10-11 y.o. băieți

Loc Nr. Nume Țară
7 72 Teodorescu Costin Romania
9 26 Bucur Andrei Romania
10 70 Stoica Alexandru Romania
11 27 Moldovan Rares Romania

12-13 y.o. fete

Loc Nr. Nume Țară
1 53 Trifu Adelaida Romania
2 54 Trifu Amelia Romania
5 3 Szabo Dorottya Romania
6 14 Popescu Dor Medina Romania

12-13 y.o. băieți

Loc Nr. Nume Țară
2 57 Rapa Cristian Romania
5 4 Olah Andrei Romania
7 56 Popescu Rares Romania
9 77 Ilie Mihai Romania
10 5 Moise Razvan Romania
10 78 Ion Filip Romania